Grupy

Grupa 2,5 oraz 3 i 4 latki

Mam na imię s. Renata w naszym przedszkolu w tym roku wraz z s. Miriam    prowadzimy grupę 2,5 l. oraz 3,4 latków, pomaga nam s. Irmina. Wspólnie  z dziećmi bawimy się i uczymy się samodzielności ,oraz  twórczego myślenia. Staramy się, aby maluszki poczuły więż  z przedszkolem i czuły się tak dobrze jak w kochającej się rodzinie. Dlatego sprawia nam najwięcej radości, gdy przychodzą szczęśliwe z uśmiechem na twarzy, pełnym zaufaniem i czują się bezpieczne pozostawione pod naszą opieką. Główną naszą aktywnością jest zabawa. Jest ona drogą do poznawania nowych rzeczy w myśl zasady nauki wielozmysłowej.

zdjęcie sali 3-4 latków - ujęcie 1     zdjęcie sali 3-4 latków - ujęcie 2


Wiek przedszkolny jest okresem szczególnie istotnym dla wszechstronnego rozwoju dziecka. Na tym etapie zdobywa ono podstawowe umiejętności, nawyki i przyzwyczajenia umożliwiające sprawne funkcjonowanie w społeczeństwie. Celem jest  wspomaganie i pomoc rodzicom w wychowaniu dzieci do  miłości, samodzielności – troska o higienę, ubieranie się, jedzenie itp. Przez wspólne przebywanie razem – zabawy, zajęcia, spacery i inne sytuacje wynikające w życiu codziennym, dzieci uczą się wzajemnej pomocy, kultury, wyrozumiałości, szacunku wobec siebie i innych.

    

Grupa 5, 6 latki


zdjęcie sali 5 latków - ujęcie 1

Witam na imię mam s. Patrycja w tym roku przypadło mi prowadzić grupę dzieci , które mają 5 i 6 lat , pomaga mi w tym P. Agnieszka. Codziennie spotykamy się by poprzez zabawę uczyć się  poznawać i doświadczać nowych rzeczy , sytuacji które małymi kroczkami  wprowadzają nas w życie dorosłe. Uczymy się miłości do Boga , drugiego człowieka i ojczyzny. Poprzez wzajemne przebywanie poznajemy siebie nawzajem , uczymy się dostrzegać piękno wokół nas, to co piękne jest  w drugim człowieku, często powtarzamy ,że robimy, czynimy tak jak w kochającej się rodzince, czyli mówimy prawdę , ale staramy się nie sprawiać sobie przykrości, każdy ma się czuć u nas dobrze. Bierzemy też udział w  różnych zajęciach, które kształtują nasz rozwój fizyczny, emocjonalny, społeczny i poznawczy.

zdjęcie tablicy z pracami w sali 5 latków       zdjęcie sali 5 latków - ujęcie 2

TRANSLATE